Biblioteka Coacha

Wciąż ukazują się książki coachingowe, około-coachingowe, para-coachingowe… dla coachów, dla przyszłych coachów, dla klientów coachingu, dla firm zamawiających, dla niezdecydowanych…

Zapraszam Was do Biblioteki coacha, znajdziecie w niej moje autorskie mini-recenzje pozycji, które trafiają mi w ręce.

Zaczynam od Sztuki coachingu

Panie Andrzeju!

(napisałam do Szefa Wydawnictwa Galaktyka, który podarował mi tę książkę)

Zapoznałam się z książką The Art of Coaching i mogę z przekonaniem zarekomendować jej wydanie. Książka jest napisana „z nerwem” i inteligencją. Bardzo praktyczna i systematyczna, może stanowić niezłe „vademecum” dla początkujących coachów, ale także tym doświadczonym jest w stanie dostarczyć inspiracji i materiału do refleksji. Fantastyczny pomysł Autorek*, by wywód rozpoczynać od rysunku, który następnie zostaje metodycznie rozebrany na: „co to jest?”, „jak tego używamy?” i „zastosuj to w działaniu”. 

I oto jest już polski przekład The Art of Coaching – Sztuka coachingu, *Jenny Bird i Sary Gornall, pięknie wydany przez Galaktykę.

A z tyłu na okładce – moja mini-recenzja:

Sztuka coachingu jest zachwycająca.

Dla początkujących coachów to użyteczna „skrzynka z narzędziami”, dla zaawansowanych profesjonalistów to odświeżająca inspiracja. Dla wszystkich fascynatów coachingu – błyskotliwe, acz dogłębnie przemyślane połączenie rysunku z instrukcją, merytorycznej treści z zaproszeniem do refleksji. Takie książki można pisać wyłącznie na bazie własnego bogatego doświadczenia, korzystając z kreatywności, jaka łączy się z praktykowaniem coachingu i mądrości, do której ono prowadzi. Zachęcam do lektury… i do praktyki!

Sztuka coachingu, Jenny Bird, Sarah Gornall, dostępne na: https://www.galaktyka.com.pl/product,,862.html

Ewa Mukoid

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *